VINCENTKA NOMINOVÁNA NA CENU VIA BONA
Cena pro ty, kteří ve svém okolí spojují byznys s dobročinností. Prostřednictvím Ceny Via Bona oceňujeme inspirativní filantropické počiny.
Z pramene Vincentky tryská pomoc luhačovickému regionu
Díky přírodnímu bohatství, na kterém je založena, je firma Vincentka neodmyslitelně spjatá s lázeňským městem Luhačovice. Vyrábí léčivou vodu z místního zdroje, a proto se také přirozeně zajímá o historii místa, ve kterém působí. „Jsme relativně menší rodinnou společností, ale spojenou s více než 300letou úžasnou historií známé minerální vody, která je velkým přírodním darem pro Luhačovice i celý region. V průběhu dvacetileté existence společnosti jsme si uvědomili potřebu projevit úctu, pokoru a respekt k tomuto daru. Formou filantropických aktivit pomáháme a podporujeme řadu obecně prospěšných, společenských a kulturních akcí, které se v Luhačovicích a okolí každoročně odehrávají,“ říká Ladislav Šumšal, spolumajitel a předseda představenstva Vincentky. Pan Šumšal je znám i svými soukromými filantropickými aktivitami.
Firma se věnuje dobročinnosti v podstatě od svého založení, tedy od roku 1998. Vincentka je například dlouhodobým podporovatelem lokálního festivalu Luhovaný Vincent nebo dobročinné organizace Korunka Luhačovice. Podporuje také aktivity okrašlovacího spolku Calma, který tak může pořádat řadu kulturních programů v kraji, jako je třeba Slavnost ptačích budek, Otevírání pramenů nebo Kloboukový den.
Vincentka také spolupracovala s městem Luhačovice při realizaci čtyř dětských hřišť, sponzoruje každoročně hudební Festival Janáček a Luhačovice, Luhačovický saxofonový orchestr, Pěvecký soubor Janáček, Divadelní Luhačovice. Pravidelně spolupracuje s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně, a to konkrétně s jeho pobočkou Muzeem luhačovického Zálesí, podporuje letní tábory diabetických dětí. A to stále není všechno! Celková finanční i věcná hodnota všech dobročinných aktivit firmy se pohybuje okolo půl milionu korun ročně.
„Luhačovice jsou malebné moravské lázeňské město, které navštěvují ročně desetitisíce nejen pacientů, ale i hostů z Česka a zahraničí. Aby tomu tak bylo i nadále, je třeba zajistit prvotřídní léčení s využitím zdejších přírodních minerálních léčivých vod, klimatických podmínek, ale i pestré a kvalitní kulturní a společenské zázemí – a zde spatřujeme smysl našich aktivit,“ doplňuje Ladislav Šumšal.
Nominovali: Luhačovický okrašlovací spolek Calma, Luhovaný Vincent, z.s., Muzeum luhačovického Zálesí
Hlasovat můžete zde: https://cenaviabona.cz/pribeh/vincentka/