Dobrá pro oči – Vincentka
Často se k nám dostávají dopisy a přání příznivců Vincentky, které nás potěší. Ten, který nám přinesl svou osobní výpovědí i odborným názorem obzvláště velikou radost si s Vámi dovolíme sdílet:
Často se k nám dostávají dopisy a přání příznivců Vincentky, které nás potěší. Ten, který nám přinesl svou osobní výpovědí i odborným názorem obzvláště velikou radost si s Vámi dovolíme sdílet:
Milí přátelé
Dovoluji si Vás takhle nazvat, protože lidé, kteří dělají dobré věci, které pomáhají jiným, takové lidi mám a dále bych chtěl mít za své přátele
S minerální vodou Vincentka jsem se poprvé setkal ještě jako malý kluk na prázdninách u své babičky v Táboře. Dala mi ji ochutnat a na moje rčení, že je slaná, mi řekla, že to je kouzelná voda z našeho jediného moře, které máme. Že to moře nenajdu nikde na mapě, protože se již před pradávnými časy vsáklo hluboko do země. Ne proto, že by se nám chtělo schovat, to ne, ale proto, aby ho zlí lidé neušpinili a neotrávili různými jedy. Aby zůstalo panenským pro potřebné. Protože jeho vody jsou zázračné a velmi dobře léčí.
Samozřejmě jsem se hned začal ptát, jaké zázraky ta voda dělá, a měl jsem na mysli okamžitě své dětské představy z pohádky O Živé a mrtvé vodě, kterou nám vnoučatům často babička pouštěla na gramofonu a kterou tak krásně namluvil pan Karel Höger. Konečně na vlastní oči uvidím, jak obživne mrtvý tvor nebo přiroste utržená hlava! Těšil jsem se, že mi babička ukáže, jak tou vodou oživí třeba mrtvou mouchu na parapetu pod oknem… Ale nestalo se tak a ona mi spíše začala vyprávět, že kdo pije Vincentku, tak toho nikdy nebolí hlava, i kdyby dělal tu nejtěžší práci na světě. A také, že nedostane kašel a nebude ho bolet bříško, protože voda bříško zevnitř pohladí a všechno zahojí…. Takové zázraky ta voda umí!
Moc “zázraků” to teda pro mne jako malého kluka nebylo, ale budiž, podvolil jsem se a každé ráno před snídaní vypil nevelkou skleničku “našeho ukrytého moře”…
Od té doby uplynulo víc než 45 let. Stihl jsem vystudovat medicínu a stát se očním lékařem. Ale Vincentka šla stále se mnou. Ať už doma, kde jsme ji občas jako děti dostaly, nebo později když jsem již jako student hodně jezdil na kole a v jedné ze dvou cyklistických lahví jsem vždycky Vincentku měl, abych mohl doplnit ztrátu solí takovým způsobem, aby s tím můj organismus neměl žádnou práci. Kdekdo utrácel peníze za iontové nápoje, ale já vždycky věřil přírodní síle našeho moře a věřím jí i nadále.
Mohli byste se ptát, co má oční lékař co do činění s takovou minerálkou, jakou je Vincentka…. Ale ono kupodivu hodně.
Lidské vidění a uvědomění si viděného je hodně složitý proces naší centrální nervové soustavy. Je to děj složitý a nebudu zabíhat do odborných podrobností. Nicméně – probíhá za pomoci výměny iontů. Sítnice je také výchlipkou centrální nervové soustavy a jak víme, tato soustava musí pracovat bezodpadovou technologií. V sítnici ani v mozku “není místo” na žádné odpadní látky a všechny tamní buňky musí mít naprostý dostatek iontů, aby mohly dobře fungovat a přenášet informace o viděném.
Vidění je též náročný proces co do uvědomění si. Aby fungoval, musí být mozek odpočatý nebo aspoň natolik v pořádku, aby tohoto uvědomění byl schopen. Těžko může člověk chtít po unaveném mozku, aby vnímal stejně dobře, jako mozek čerstvý a při síle. Pak jsou z toho drobná nebo větší přehlédnutí, která vedou k drobným nebo i větším malérům. A když je lidský organismus unavený nebo dokonce nemocen, ani jeho mozek nepodává úplně plný výkon – protože nemůže. Je zpomalený a zatížený činnostmi, které řídí celý náš organismus. A jde mu to za těchto podmínek obtížněji a pomaleji. Při únavě nám všechno jde pomaleji a ztěžka. A během nemoci to jde ještě hůř.
Proto všem svým pacientům – dětem i dospělým – velmi často doporučuji právě Vincentku. Jednak k velmi zdravému doplnění iontů a tím k zamezení bolestí hlavy, které vždycky mají podtext v iontové nerovnováze, ale také pro znamenitou funkci sliznic, nejenom dýchací a trávící soustavy, ale i sliznice oční. Ano, oční spojivka je také sliznice a to sliznice značně namáhaná. Pohybem i zevním prostředím – zejména UV zářením. Každé mrknutí je průměrně 15ti milimetrový pohyb sliznice po sliznici – když se po sobě třou spojivky našich očí při mrkání. A to nepočítáme pohyby očí, které jsou neustálé – přítomné dokonce i v čase některých fází spánku, kdy máme oči zavřené a něco se nám zdá. Oční spojivka svými drobnými pohyby urazí několikanásobně delší dráhu za den, než třeba náš jazyk, a ten je o pěkný kus větší.
Proto Vincentku kupuji po kartonech a v garáži vždycky dva až tři držím v zásobě. Pomáhá celé naší rodině držet se při dobrém zdraví a lepší funkci.
MUDr. Tomáš Vido, oční ambulance
Bakovská 999/4
Praha 9 – Kbely
197 00